Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Festival Buluşması, 8 Haziran'da sizlerle

Haberlerİstanbul
09.49, 31/05/2017
Festival Buluşması, 8 Haziran'da sizlerle
Festival Buluşması, 8 Haziran'da sizlerle birlikte...

HANDE KÜDEN Keman
ERKİN ONAY Keman
JANO LISBOA Viyola
EFDAL ALTUN Viyola
CHRISTIAN POLTERA Viyolonsel
DORUKHAN DORUK Viyolonsel
FORA BALTACIGİL Kontrbas
GÜLRU ENSARİ Piyano

Johannes Brahms
Yaylı Çalgılar için Altılı No. 1 Si bemol Majör, op. 18

Franz Schubert
Piyanolu Beşli La Majör, D. 667 “Alabalık”

Ara dahil 100’ sürer.

KONSERE DOĞRU
19.00-19.45 Üst Fuaye
Nilüfer Kuyaş’ın “Romantizmden Modernizme” başlıklı konuşması

Birbirinden yetenekli sanatçıları tümüyle festivale özel projelerde bir araya getiren Festival Buluşmaları, tekrarı olmayacak bir müzik deneyimi sunmak üzere bir kez daha karşınızda.

Eylül 2016’da DSO Berlin konzertmeister yardımcılığına getirilen kemancı Hande Küden ile Berlin Filarmoni ve New York Filarmoni’deki solo kontrbas görevlerinden sonra 2014/15 sezonu itibarıyla Münih Filarmoni Orkestrası’nın kontrbas grup şefi olan Fora Baltacıgil ve Bonn Beethovenhaus, Zürih Tonhalle, Bozar-Brüksel dahil önemli müzik merkezlerinde sahneye çıkan piyanist Gülru Ensari bu buluşmaya Almanya’dan katılan genç kuşak Türk sanatçılarımız. Eğitimini Norveç’te sürdüren çellist Dorukhan Doruk da Verbier, Schleswig-Holstein gibi önemli festivallere konuk oluyor.

Buluşmaya Türkiye’den katılan sanatçılar ise Ankara Devlet Opera ve Balesi'ndeki konzertmeisterlik görevinin yanı sıra resitaller ve oda müziği konserleri veren kemancı Erkin Onay ile Borusan Quartet’in üyesi olarak yurtiçi ve yurtdışında konserlerine devam eden viyolacı Efdal Altun.

Bu büyük buluşmanın yabancı konukları Münih Filarmoni Orkestrası’nın viyola grup şefi Jano Lisboa ile ünlü viyolonselci Christian Poltéra. Solist olarak Viyana Senfoni, BBC Filarmoni, Los Angeles Filarmoni, Leipzig Gewandhaus gibi önemli orkestralar ile konserler veren Poltéra, BBC Proms, Lucerne, Berlin ve Viyana Festivallerinin beğenilen konuklarından. Her bir sanatçının müzikal dili Brahms ve Schubert’in oda müziği eserlerinde iç içe geçecek; siz festival dinleyicilerine ise bu diyaloğun tadını çıkartmak kalacak.

08 Haz 2017 Per 20:00
Kadıköy Süreyya Operası,
İstanbul
 
 
 
Bu haber 1865 defa incelenmiştir.

 
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları İstanbulBurada.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Yeni sosyal güvenlik tasarısı hakkında ne düşünüyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Turkish Airlines